KERATİN SERUM

KERATİN SERUM
23 December, 2019

Keratin kozmetik sektörünün en trend kelimelerinden biri olup dünya genelinde popüleritesini giderek artırmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise keratinin saçlar için en önemli besleyici protein niteliğinde olmasıdır. Yani keratin; sağlıklı saçların sağlığını korumasına sağlarken, yıpranmış saçların da sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır. Durum böyle olduğu için keratinle ilgili birçok saç bakım ürünü piyasaya sürülebiliyor. Bunlardan en revaçta olanı ve saçların yeniden yapılanmasında en etkili olan ürün keratin serum olmakla birlikte %100 doğal olduğu takdirde yıpranmış saçlar için mucizevi nitelikler taşımaktadır. Saf keratin serum ürününün içeriğinde barınan saf keratin proteinleri, yıpranmış saçların öz yapısındaki keratin boşluklarını doldurarak saçların sağlıklı formuna kavuşmasını sağlamaktadırlar.
Keratin, saçların yapıtaşıdır ve saçların öz yapısında %73 civarı bir oranda yer alan en önemli besleyici proteindir. Bununla birlikte 18 aminoasitin moleküler bağlar kurarak oluşturduğu keratin proteini saçların hammaddesi konumundadır. Saçlar için bu derece değerli keratin proteinlerine içsel veya dışsal faktörler sebebiyle hasar gelirse, bu hasarın bedelini saçlar ağır ödeyerek cansız, güçsüz, mat, sert, kuru, kırık, kopuk görünümlere bürünecektir. Bu durumda yıpranarak sağlıksız hale bürünen saçların yardımına keratin serum koşacaktır.

Şimdi keratin proteinlerine hasar vererek, saçların yıpranması için zemin oluşturan başlıca faktörlere değinmekte fayda var.

1.      Isıl/kimyasal saç bakım işlemleri, (Balyaj, röfle, ombre, fön, oryal, perma, boyama, düzleştirme, platin vs.)

2.      Kimyasal maddelerle (Paraben, tuz, SLS, SLES, sülfat, alkol, silikon, formaldehit vs.) formülize edilen saç bakım ürünleri,

3.      Çevresel faktörler. (Ani mevsim değişiklikleri, ultraviyole güneş ışınları, yağmur, rüzgar, hava ve su kirlilikleri vs.)

4.      Dengesiz beslenme neticesinde saçlar için gerekli besin öğelerinin (Demir, çinko, biyotin, kolajen, protein, mineral, vitamin vs.) eksikliği.


Kuru, kopuk, kırık, cansız, mat, güçsüz, sert görüntüler elde eden saçların en etkili tedavi yöntemi saçlara keratin yüklemesi yapmaktır. Keratin yüklemesi yapmak için keratin serum elde etmek gerekiyor. Saç uzmanlarınca tavsiye edilen %100 doğal olarak formülize edilen Liquid Keratin – Keratin Bakımı Saf Serum Seti içeriğinde barındırdığı saf keratin proteinleriyle saçların yapısındaki keratin yapılanmasını yeniden gerçekleştirerek saçlara parlak, canlı, güçlü, ipeksi, pürüzsüz görünümler verecektir.

Yorum Ekle