KATKISIZ KERATİN

KATKISIZ KERATİN
24 December, 2019

Keratin kelimesi artık saç bakımıyla ilgilenen hemen hemen herkesin karşısına çıkabiliyor. Çünkü keratin popüleritesini kozmetik sektöründe giderek artırmakla birlikte uzun yıllar trend halinde kalacak gibi görünüyor. Neden diye soracak olursanız, çünkü gerek yıpranan saçların tedavisi gerek sağlıklı saçların formunu korumasında keratin maddesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü yıpranan saçların tedavisini gerçekleştirmek adına birçok keratin içerikli ürün piyasaya sunuluyor. Bahsi geçen ürünlerin kimi katkısız keratin içerip saçların tedavisini gerçekleştirirken kimi de yapay keratin içerip saçların daha fazla yıpranmasına yol açarak dökülme problemlerini meydana getirmektedirler. Eğer keratinle ilgili ürün seçimi yapılacaksa katkısız keratin içerdiğinden emin olunmalıdır.
Keratin, saçlar için yapıtaşı özelliğinde olup saçların öz yapısında %73 gibi yüksek düzeylerde barınan en önemli besleyici proteindir. Aynı zamanda 18 aminoasitin birbirleriyle moleküler bağlarla bağlanarak meydana getirdiği keratin proteini saçlar için hammadde niteliğindedir. Eğer çevresel, biyolojik, psikolojik, kimyasal, fizyolojik, hormonal, genetik etkenler sebebiyle saçların anatomisinde yer alan keratin proteinleri hasar görürse, bu hasarın bedelini saçlar mat, kırık, cansız, güçsüz, kopuk, sert, tülerik, tiftikli görünümlere bürünerek ödeyecektir. Saçların istenmeyen bu görünümlerinin tek sebebi saçlarda meydana gelen keratin düşüklüğüdür. Saçlarda meydana gelen keratin düşüklüğü, saçlara keratin yüklemesi yapılarak giderilebilir.
·         Saçların anatomisinde yer alan keratinlerin düşüşüne sebebiyet vererek, saçların yıpranmasına neden olan belli başlı faktörleri maddeler halinde incelemekte fayda var.

·         Isıl-kimyasal saç bakım işlemleri, (Röfle, perma, platin, ombre, oryal, balyaj, boyama, fön, maşa, düzleştirme vs.)

·         Kimyasal (Paraben, sülfat, tuz, alkol, silikon, SLES, SLS, formaldehit vs.) içerikli saç bakım ürünleri,

·         Çevresel etmenler. (Hava ve su kirliliği, yağmur, rüzgar, ani mevsim değişiklikleri, ultraviyole güneş ışınları vs.)
Saçların yıpranarak ayna karşısındaki mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, tülerik, tiftikli görünümleri oldukça can sıkıcı olabilir. Fakat bu yıpranmaların nedeni olan keratin düşüklüğü, saçlara katkısız keratin yüklemesi yapılarak giderilebilir. Uzman dermatologlarca tavsiye edilen ve %100 doğal olarak formülize edilmiş Liquid Keratin – Saf Keratin Serum (20ml) yıpranan saçlarınızın anatomisindeki keratin bozulmalarını yeniden yapılandırarak saçlarınızın kısa süre içerisinde parlak, canlı, güçlü, ipeksi, pürüzsüz, ışıltılı görünümler elde etmesini sağlayacaktır.

Yorumunuz
Yazar : Affiduall
Eklenme Tarihi : 03/11/2021
Yorum Ekle