KERATİN DÜŞÜKLÜĞÜ NEDİR?

KERATİN DÜŞÜKLÜĞÜ NEDİR?
24 December, 2019

Keratin, saçların en önemli besleyici proteini konumundadır. Çünkü saçların yapısında %73 gibi devasa oranlarda bulunan keratin saçların yapıtaşıdır. Aynı zamanda 18 aminoasitin moleküler bağlar kurarak meydana getirdiği keratin saçlar için hammadde niteliği taşımaktadır. Eğer saçlar için ciddi önem taşıyan keratin proteinlerine çevresel, psikolojik, fizyolojik, biyolojik, hormonal, genetik faktörler sebebiyle hasar gelirse, saçlar bu hasardan olumsuz yönde etkilenerek mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, sert, tülerik, tiftikli görünümlere bürünecektir.

Keratin düşüklüğü nedir sorusunun cevabı ise burada saklıdır. Saçlardaki keratin proteinlerinin hasara uğrayarak, saçların yıpranması durumu keratin düşüklüğü olarak ifade edilmektedir. Yıpranan saçlarda meydana gelen keratin düşüklüğü, saçlara keratin yüklemesi uygulanarak giderilir. Keratin yüklemesi, %100 doğal içerikli bir saf keratin serum sayesinde seans seans gerçekleştirilir. Böylece saçların seanstan seansa kendisini toparlanması sağlanarak, kısa süre içerisinde parlak, canlı, güçlü, ipeksi, pürüzsüz, ışıltılı görünümler elde etmesi sağlanır. Keratin düşüklüğü nedir ve keratin yüklemesi nasıl uygulanır sorularını yeterli bir şekilde yanıtlamış olduk. Şimdi de keratin düşüklüğüne sebep olarak saçları yıpratan belli başlı yaygın etmenlere göz gezdirmekte fayda var.

·         Isıl-kimyasal saç bakım işlemleri, (Perma, platin, ombre, oryal, boyama, balyaj, röfle, fön, düzleştirme vs.)

·         Kimyasal maddelerle (Paraben, tuz, sülfat, alkol, silikon, formaldehit, SLES, SLS vs.) formülize edilmiş saç bakım ürünleri,

·         Çevresel faktörler, (Ani mevsim değişiklikleri, yağmur, rüzgar, hava ve su kirlilikleri, ultraviyole güneş ışınları vs.)

·         Psikolojik faktörler, (Stres, anksiyete, depresyon, moralsizlik vs.)

·         Fizyolojik faktörler, (Hormonal dengesizlikler, aşırı yorgunluk vs.)

·         Genetik faktörler,

·         Dengesiz, düzensiz, doğal olmayan ve sağlıksız beslenme şekilleri nedeniyle  saçlar için gerekli besin öğelerinin (Biyotin, kolajen, demir, çinko, protein, mineral, vitamin vs.) eksikliği,


Saçların yıpranmasına neden olarak keratin düşüklüğü nedir sorusunun sorgulanmasına neden olacak belli başlı en yaygın etmenler bunlardır. Keratin düşüklüğüyle birlikte mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, sert, tülerik, tiftikli görünümler alan saçların en etkili tedavi yöntemi keratin yüklemesi yapmaktır. Saç uzmanlarınca en çok önerilen ürünlerden biri konumunda olan %100 doğal içerikli  Liquid Keratin – Saf Keratin Serum Seti (6x20ml) içeriğinde barındırdığı katkısız keratin proteinleri sayesinde saçların seans seans toparlanarak parlak, canlı, güçlü, ışıltılı, pürüzsüz, ipeksi görünümler elde etmesini sağlayacaktır.

Yorumunuz
Yazar : Undibra
Eklenme Tarihi : 30/01/2022
Udimov deltasone
Yazar : Undibra
Eklenme Tarihi : 25/01/2022
Yazar : Lasix
Eklenme Tarihi : 26/09/2021
no rx cialis
Yazar : Plaquenil
Eklenme Tarihi : 24/09/2021
Buying Real Worldwide Isotretinoin Best Website Mastercard
Yazar : Treague
Eklenme Tarihi : 04/09/2021
https://buystromectolon.com/ - buy stromectol ivermectin online
Yorum Ekle