ORGANİK KERATİN BAKIMI

ORGANİK KERATİN BAKIMI
28 December, 2019

Saçlar sağlığını korumak adına onlarca olumsuz faktörle mücadele etmektedir. Ara ara olumsuz faktörlerle mücadeleyi kazanarak sağlığını korumayı başarabilen saçlar ara ara mücadeleyi kaybederek yıpranmaktadır. Yıpranan saçların ayna karşısında kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, mat, sert görüntüsü moral bozucu olabilmektedir. Ama yıpranan saçlar karşısında tedavi yöntemi mevcut olduğu için moral bozmaya gerek yoktur. Yıpranan saçların sağlıklı formuna kavuşabilmesi için keratin proteinlerine ihtiyacı bulunmaktadır. Keratin proteini ihtiyacı ise ancak organik keratin bakımı sayesinde %100 verimli bir şekilde karşılanabilmektedir. Organik keratin bakımı yıpranan saçların özünde barınan aşınmış keratin boşluklarını hem yenileyerek hem de saf keratin proteinleriyle doldurarak saçların tedavisini seans seans gerçekleştirmektedir.

Keratin, saçlar için yaşamsal nitelik taşıyan bir yapıtaşı olmakla birlikte saçların öz yapısında %73 civarı bir oranda barınan en önemli besleyici proteindir. 18 aminoasitin birbirleriyle moleküler bağlar kurarak meydana getirdiği keratin proteini saçlar için hammadde niteliği taşımaktadır.

Saçlar için ciddi düzeyde önem sahibi keratin proteinlerine çevresel, kimyasal, biyolojik, fizyolojik, psikolojik, hormonal ya da genetik etmenler sebebiyle zarar gelirse, saçlar bu zararın karşılığında kuru, kopuk, güçsüz, sert, cansız, mat, kırık görünümler alacaktır. Yıpranan saç belirtisi olan bu problemler karşısında saçlara organik keratin bakımı uygulamak gerekmektedir. O zaman maddeler halinde organik keratin bakımı yönteminin nasıl yapılacağını sıralamakta fayda var.


1.            Saçlar 2 kez şampuanla yıkanır.

2.      Tarak ve fön kullanılarak saçların düz bir şekilde kuruması sağlanır.

3.      Saf keratin serum saçların her bölgesine sürülerek, parmaklar yardımıyla nüfuz etmesi sağlanır. (Ortalama 6 saat bu şekilde beklenir.)

4.      Saçlar durulanıp fazla suyu alındıktan sonra nemli saçlara keratin maske uygulanır. (10-15 dk. bu şekilde beklenir.)

5.      Saçlar tekrar durulanarak, isteğe bağlı bir şekilde kuru ya da nemli saça keratin krem uygulanır.

    NOT: Saçlar sağlıklı formunu elde edene kadar bu işlemler 3 günde bir düzenli olarak tekrarlanmalıdır.


Organik keratin bakımı dendiğinde sektörün önde gelenlerinden Liquid Keratin markası akla gelmektedir. Zorlu ürün testlerini başarıyla geçerek elde ettiği Organik Sertifikasıyla %100 doğal olduğunu kanıtlayan Liquid Keratin – Keratinli Onarıcı Full Set – Mega Keratin Seti 1 ürünü yıpranan saçlarınızın kısa sürede sağlık form elde etmesini sağlayarak parlak, canlı, güçlü görünümler verecektir.

Yorum Ekle